Resume
Resume

Back

Mongolia

mongolia

Dzień 1 Wylot z Warszawy do Ułan Bator.

Aklimatyzacja w hostelu, spacer zapoznawczy z miastem – wszystko zależne od godzin przylotu.

Dzień 2  Zwiedzanie miasta, podczas spaceru dojdziemy do Świątyni Gandan, nie pominiemy Placu Suche Batora i udamy się na dłuższą wyprawę do Pałacu Bogd Chaana.

Dzień 3  Ułan Bator – Park Narodowy Terelj.

Po porannym śniadaniu skierujemy się do oddalonego od stolicy kraju o około 80 kilometrów Parku Narodowego Terelj. Zostaniemy u nomadów, zwiedzimy okoliczny Monastyr. Park znany jest z obecności wielu gatunków zwierząt jak, niedźwiedzi, yaków, owiec, kóz oraz ponad 250 gatunków ptaków. Przez tereny parku przepływa rzeka Tuul.

Po przyjeździe do naszych gospodarzy, zjemy obiad i zostaniemy wprowadzeni i przygotowani do jazdy konnej w kolejnych dniach.

Dzień 4  Rozpoczynamy jazdę konną.

Dzień w siodle będzie obfity w przygody – już sama jazda na mongolskim koniu nawet dla miłośnika jazdy konnej będzie niezapomnianym przeżyciem. Osoby niedoświadczone po pierwszych minutach pokochają jazdę konną. Przekroczymy kilka małych rzek, wjedziemy w piękne górskie doliny i duże pasma górskie. Przeniesiemy się w czasie i zapomnimy o cywilizacji – kontakt z mongolską dziką naturą to raj dla duszy – widoki zapierające dech w piersiach to istna pożywka dla miłośników fotografii. Wieczorem wracamy na nasz kemping.

Dzień 5 Jazda wzdłuż rzeki Tuul.

Po śniadaniu znów jesteśmy w siodle do pory obiadowej. Tym razem jedziemy wzdłuż rzeki Tuul. Jeśli szczęście będzie nam sprzyjać ujrzymy dzikie ptaki w tym orły. Po obiedzie ponownie wsiadamy na konie, dotrzemy do zbiegu dwóch rzek Tuul i Khag, gdzie zostaniemy na noc.

Dzień 6 Konny przejazd do Jeziora Czarnego.

W dniu dzisiejszym zmienimy otoczenie i udamy się na grzbietach naszych koni do lasu. W tych terenach możliwe jest spotkanie wilków, jeleni czy nawet niedźwiedzi. W trakcie jazdy ujrzymy Czarne Jezioro. Na noc zostaniemy w obozie znajdującym się na brzegu jeziora.

Dzień 7 i 8  Czas na odpoczynek.

Tego dnia konie odpoczywają od nas. A my mamy czas na kąpiel w jeziorze, możemy też łowić ryby, a przede wszystkim udać się na trekking wzdłuż linii brzegowej jeziora.

Dzień 9  Jazda w kierunku Jeziora Kholboo.

Kierując się dobrze nam znaną doliną, zmierzamy do Jeziora Kholboo.

Dzień 10  Jazda do rzeki Khongoor.

Po śniadaniu mkniemy w dół źródła rzeki parokrotnie przekraczając rzekę. W porze obiadowej robimy sobie krótką przerwę na posiłek i znów jedziemy konno aż do naszego obozowiska.

Dzień 11  Droga powrotna do Parku Narodowego Terejl.

Będzie to dla nas kolejny dzień jazdy konnej, po przekroczeniu przełęczy Khavirga Davaa, będziemy już wkraczać na tereny parku.

Dzień 12  Kierunek Ułan Bator.

Dzień 13  Zwiedzanie miasta, czas na zakup pamiątek.

Dzień 14  Powrót do Warszawy.

Formularz zgłoszeniowy

Regulamin podróży

Related posts

Similar news

1 Comment

  • avatar image

    Mr WordPress

    Reply

    Hi, this is a comment. To delete a comment, just log in and view the post's comments. There you will have the option to edit or delete them.

    11 sie 2015