Resume
Resume

Back

Chiny – Tybet

21 dni CHINY

C H E N G D U:

1 DZIEŃ:

Przyjazd do Chengdu, zakwaterowanie w Hostelu, spacer połączony z obiadem – odpoczynek po podróży. Wieczorem wybieramy się na przedstawienie Syczuańskiej Opery, podczas której będziemy popijać znakomitą zieloną herbatę.

2 DZIEŃ:

Z samego rana składamy wizytę Pandzie Wielkiej, w największym na świecie ośrodku hodowli Pandy Wielkiej.

Resztę dnia przeznaczamy na niezwykłą wyprawę do miejscowości Leshan, w której zwiedzimy zbocze góry Lingyun z wykutym największym na świecie posągiem Wielkiego Buddy, mierzącym 71 metrów. Cały kompleks świątyń wraz z posągiem Dafo, znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

3 DZIEŃ:

Tego dnia udamy się do starożytnego miasta Langzhong liczącego 2700 lat. Miasto zbudowane zostało według Feng Shui, dlatego ‘’zatracanie się’’ pośród ulicznych zakamarków doda nam nieograniczonych pokładów dobrej energii na odkrywanie kolejnych atrakcji.

4 DZIEŃ:

Do Tybetu pociągi odjeżdżają co drugi dzień, tak więc w zależności od dnia wyjazdu do Chin, ustalę dzień wyjazdu do Tybetu. Podróż pociągiem zajmuje około 44 godzin.

Wycieczka do Tybetu (9 dni), trasa:

Lhasa – Jezioro Yamdrok – Gyantse – Shigatse – E.B.C. (Everest Base Camp) – Lhasa

15/16 DZIEŃ:

Przyjazd do Pekinu. Odpoczynek, spacer, nocleg..

P E K I N:

17 DZIEŃ:

Zwiedzanie Pałacu Letniego z czasów dynastii Qing (16441912). Na początku przejdziemy się po uliczce Suzhou, wejdziemy na Wzgórze Długowieczności, zatrzymamy się przy Marmurowej Łodzi, następnie udamy się na długi spacer dookoła jeziora Kunming oraz przejdziemy wzdłuż Mostu o Siedemnastu Łukach, który łączy wyspę z lądem.

Spacer zajmie połowę dnia, dlatego proponuję włożyć bardzo wygodne buty.

Po wyjściu z Pałacu Letniego, łapiemy kilka lokalnych przekąsek i udajemy się na tereny kompleksu olimpijskiego. Tam ujrzymy niezwykłą konstrukcję Stadionu Olimpijskiego tzw. „Jaskółcze Gniazdo” oraz zobaczymy Olimpijskie Centrum Pływackie.

Po odpoczynku, udamy się na Nocny Targ. Jest to tętniąca życiem ulica Wangfujing otoczona centrami handlowymi. Niezwykle barwna okolica, rozświetlona neonami, przepełniona kramami z najbardziej różnorodną i często zaskakującą żywnością, gdzie każdy powinien zaspokoić swoje pragnienia kulinarne jak i fotograficzne marzenia.

18 DZIEŃ:

Odkrywamy tajemnice Zakazanego Miasta, staramy się okiełznać wzrokiem Plan Tian’anmen, spacerujemy po tradycyjnej dzielnicy, tzw. Hutongach.

W trakcie spaceru po Hutongach, dokonuję rezerwacji w najbardziej okazałej restauracji, w której od kilku pokoleń przygotowywana jest kaczka po pekińsku. Ta atrakcja będzie efektownym i niezwykle smacznym podsumowaniem trzeciego dnia.

Następnie docieramy do wzgórza Jing Shan, założonego w czasach dynastii Yuan (1279 – 1368) – wspaniały taras widokowy, z którego łapiemy perspektywę nie tylko na rozległe Muzeum Pałacowe (Zakazane Miasto), ale także na zieloną przestrzeń parku Bei Hai, który przez ponad tysiąc lat pełnił funkcję cesarskich ogrodów.

Po krótkim odpoczynku zmierzamy w kierunku Wieży Bębnów (rok budowy 1420) i Wieży Dzwonu (rok budowy 1745). Obie wieże znajdują się w okolicy historycznych hutongów. Tu zaglądamy do sklepików, miejsc z pamiątkami, gdzie po kilku minutach docieramy nad kolejne jezioro Hou Hai – zagłębie wielu knajpek i barów, miejsce, w którym lokalni na przemian z turystami relaksują się przy dźwiękach muzyki granej na żywo.

Przed nami ostatnia atrakcja dnia – kaczka po pekińsku.

19 DZIEŃ:

Chiński Mur!

Udajemy się poza granicę Pekinu, do prowincji Hebei, w której zwiedzimy jeden fragment Chińskiego Muru. Wyprawa zajmie nam około 8 godzin. Po powrocie do Pekinu, udamy się na długi aktywny odpoczynek w parku Tian Tan, w którym znajduje się jedna z największych atrakcji miasta, czyli Świątynia Nieba.

20 DZIEŃ:                                             

Około godziny 9.00, udajemy się do dzielnicy artystycznej o intrygującej nazwie 798. Jest to bardzo rozległy teren, na którym kiedyś tętniło fabryczne życie, które zainicjowali Niemcy. Obecnie na tym industrialnym obszarze, znajduje się około 300 galerii i coraz więcej knajpek, klimatycznych kafejek czy gustownych restauracji jak i herbaciarni. Poza zakupem obrazu, rzeźby, można obkupić się w oryginalne użytkowe pamiątki, jak obuwie, torebki, ubrania etc.. wszystko podane w wysublimowany sposób; miejsce niezwykłe, którego nie można pominąć.

21 DZIEŃ:

Transfer na lotnisko i lot do Warszawy.

Opracowanie programu i organizacja wyprawy:

Grzegorz Filutowski

Kontakt: tel.: 698 868 383

e-mail: gfilutowski@gmail.com

CHINY – wniosek wizowy – Pobierz pdf 

Formularz zgłoszeniowy

Regulamin podróży

Related posts

Similar news

1 Comment

  • avatar image

    Tesla

    Reply

    test comment

    20 maj 2015